W upalnie dni nie mamy wody w kranach, nie możemy napełnić czajników, ani się wykąpać – alarmują mieszkańcy kliku miejscowości z gminy Niemce.
Powtarzające się problemy z ciśnieniem w gminnym wodociągu mają występować już od kilku lat.
– Od czwartku praktycznie nie mieliśmy wody – mówi pani Agata. – Od czwartku, od wieczora, ludzie nie mieli wody. Dobijamy się do gminy od wielu lat. Nikt na to nie reaguje. Wykręcają się awariami. Piszą, że zaraz są naprawiane, a wody dalej nie ma. Susza w kranach jest taka, że podstawowe rzeczy nie są zaspakajane. Tłumaczą się, że może każdy podlewa ogródki, ale w innych gminach nigdy czegoś takiego nie było.
CZYTAJ: IMGW ostrzega przed burzami. Lokalnie możliwy grad
Problem dotyczy miejscowości zaopatrywanych z jednego ujęcia. Chodzi m.in. o miejscowości Majdan Krasieniński, Osówka i Krasienin.
– Jest bardzo duży pobór wody, dlatego apelujemy do mieszkańców o niepodlewanie trawników i nienapełnianie basenów – tłumaczy dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Niemcach Leszek Czerwiński. – Zapotrzebowanie jest olbrzymie. Nasze studnie pracują non stop. Są awarie spowodowane przerwą w zasilaniu czy bezpiecznik przepali się. Chwilowo nie ma wody w tym momencie. Zanim studnia z powrotem dobije poziomu to trochę czasu minie. Nie jest w stanie, bo jest duży rozbiór.
Problem braku wody ma rozwiązać nowa studnia. Urząd Gminy w Niemcach czeka na wydanie pozwolenia na jej budowę. Ma to się stać już wkrótce, a nowa studnia zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku.
PaSe / opr. PrzeG
Fot. pixabay.com













