AGRORADIO
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • LUBELSKIE
    • PODKARPACKIE
    • PODLASKIE
    • POLSKA
    • ŚWIAT
  • Na zdrowie
  • Bądź EKO!
    • Ekoradio Lublin
    • Poradnik działkowca
    • Żyj zdrowo
  • Dotacje
  • Galerie
  • Kontakt
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • LUBELSKIE
    • PODKARPACKIE
    • PODLASKIE
    • POLSKA
    • ŚWIAT
  • Na zdrowie
  • Bądź EKO!
    • Ekoradio Lublin
    • Poradnik działkowca
    • Żyj zdrowo
  • Dotacje
  • Galerie
  • Kontakt
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
AGRORADIO
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki

AGRORADIO > Lubelskie > Miód z pralek. Elektrośmieci zmieniły się w ule

Miód z pralek. Elektrośmieci zmieniły się w ule

przez Redakcja
2026-06-23
w Lubelskie
Share on FacebookShare on Twitter

W Świdniku odbyło się miodobranie z miejskiej pasieki wykonanej z recyklingu. Do budowy trzech uli wykorzystano 9 zużytych pralek. 

Dziś (23.06) wszyscy zainteresowani mogli przyjrzeć się z bliska, jak wygląda pozyskiwanie miodu.

– Nie trzeba dużo kręcić, przepięknie leci – mówi Krzysztof Kukawski, mistrz pszczelarski, opiekujący się pasieką miejską w Świdniku. – Te trzy ule dają bardzo dużo miodu. Niedawno wziąłem 5 wiader 10-litrowych, a już jest następnych 4 czy 5. 

– Najlepszy miód, jaki jadłem w życiu – przyznaje Marcin Dmowski, burmistrz Świdnika. – To już kolejny rok, kiedy spotykamy się na miodobraniu. Bardzo ważne dla dzieciaków jest, aby poznały, jak to wszystko działa.

– To są ule z recyklingu. Cała pasieka jest tak naprawdę pewnym przyczynkiem do edukacji na temat elektrośmieci dla najmłodszego pokolenia. Pokazujemy im jak możemy dawać takim odpadom drugie życie. A jeden ul to około dwie stare pralki. I one nie zanieczyszczają nam środowiska – wyjaśnia Wiktor Brzeziński z Fundacji Odzyskaj Środowisko

Świdnicka pasieka istnieje od 4 lat i znajduje się przy ul. Majewskiego 1. 

MaTo / opr. ToMa 

Fot. Tomasz Maczulski

Tagi: ekologiamiódpszczołyśmieciświdnik

Czytaj także

Lubelskie

Gotowanie z sercem. W Piaskach królują flaki

2026-06-22
Lubelskie

Co to jest dyrektywa śniadaniowa? Unia Europejska a produkcja miodu

2026-06-15
Lubelskie

Jak smakuje miód z recyklingu? Startuje miejskie miodobranie

2026-06-15
Lubelskie

Dzień pod znakiem bociana. Lubelskie parki krajobrazowe świętują

2026-06-15
Lubelskie

Koncerty, kiermasz i spotkania. Pszczelarski festiwal na Zamku

2026-06-15
Lubelskie

Sterty śmieci w okolicach ogródków działkowych. Mieszkańcy mają dość [ZDJĘCIA]

2026-05-27
Następna wiadomość

26 czerwca ostatnim dniem na wnioski o tegoroczne dopłaty

Proponowane

26 czerwca ostatnim dniem na wnioski o tegoroczne dopłaty

2026-06-23

Miód z pralek. Elektrośmieci zmieniły się w ule

2026-06-23

Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2026. Trwa nabór zgłoszeń

2026-06-23

Dermatolog: W upalne dni powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć naszą skórę

2026-06-23
logo512t-2

agroradio.pl
ul. Obrońców Pokoju 2
20-030 Lublin
tel. 801 501 022 / 81 53 64 200

Redakcja portalu
redakcja@agroradio.pl

Reklama
reklama@agroradio.pl

Partnerzy

agro-bialystok
agro-rzeszow

© 2026 Wszelkie prawa zastrzeżone. Radio Lublin S.A. w likwidacji

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • LUBELSKIE
    • PODKARPACKIE
    • PODLASKIE
    • POLSKA
    • ŚWIAT
  • Na zdrowie
  • Bądź EKO!
    • Ekoradio Lublin
    • Poradnik działkowca
    • Żyj zdrowo
  • Dotacje
  • Galerie
  • Kontakt

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Radio Lublin S.A. w likwidacji.

Strona wykorzystuje cookie. Privacy and Cookie Policy.