AGRORADIO
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • LUBELSKIE
    • PODKARPACKIE
    • PODLASKIE
    • POLSKA
    • ŚWIAT
  • Na zdrowie
  • Bądź EKO!
    • Ekoradio Lublin
    • Poradnik działkowca
    • Żyj zdrowo
  • Dotacje
  • Galerie
  • Kontakt
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • LUBELSKIE
    • PODKARPACKIE
    • PODLASKIE
    • POLSKA
    • ŚWIAT
  • Na zdrowie
  • Bądź EKO!
    • Ekoradio Lublin
    • Poradnik działkowca
    • Żyj zdrowo
  • Dotacje
  • Galerie
  • Kontakt
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
AGRORADIO
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki

AGRORADIO > Lubelskie > Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zyskał nowych profesorów [ZDJĘCIA]

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zyskał nowych profesorów [ZDJĘCIA]

przez Redakcja
2025-12-01
w Lubelskie
Share on FacebookShare on Twitter

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ma nowych profesorów. W czwartek (27.11) czterej z nich otrzymali od uczelni pamiątkowe statuetki. 

– To oznacza, że grono profesorów tytularnych na uczelni powiększyło się do 127 osób – mówi jej rektor profesor Krzysztof Kowalczyk. – Zawsze się cieszymy z awansów naszych pracowników. Tym bardziej, że tytuł profesora to jest uhonorowanie pewnego okresu działalności naukowej. Oczywiście absolutnie nie zakończenie, bo oczekujemy od profesorów jeszcze intensywniejszej pracy. Tak, by tworzyli zespoły badawcze i kreowali już projekty oraz badania takie, które będą miały wielkie znaczenie dla rozwoju nauki, ale również liczymy na to, że te wyniki badań będą aplikowane do gospodarki – dodaje. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

IMG_1350.jpeg

Podczas uroczystości w Lublinie wręczono też tytuły doktora, który uzyskało 15 osób, zaś doktorami habilitowanymi zostały 4 osoby. Ponadto rektor Krzysztof Kowalczyk uhonorował Medalem Pro Scientia et Humanitate 5 osób, a Medalem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie nagrodził 25 osób. 

MaK / opr. PaW

Fot. Iwona Burdzanowska


Tagi: lublinuniwersytet przyrodniczy w lublinie

Czytaj także

Lubelskie

Najpierw upał, potem burze. IMGW wydał ostrzeżenia

2026-06-09
Na zdrowie

Morwa w nowej odsłonie. Lubelscy naukowcy opracowali innowacyjne przekąski

2026-06-08
Lubelskie

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego traktorzysty

2026-06-08
2020-06-27T17:22:13:12 ,  Fot. Piotr Michalski  2020.06.27. STEZYCA . WISLA - WYSOKI STAN RZEKI .
FOT. PIOTR MICHALSKI
Lubelskie

Lubelskie: hydrolodzy ostrzegają przed wezbraniem wód w rzekach

2026-06-08
Lubelskie

Dobijali targu jak przed wiekami. Jarmark Koński w Muzeum Wsi Lubelskiej [ZDJĘCIA]

2026-06-08
Lubelskie

Zielono na talerzu. Od przyszłego roku szkoła bardziej roślinna

2026-06-03
Następna wiadomość

Konkurs „Ludowa przyśpiewka o recyklingu tekstyliów” rozstrzygnięty. Wybrano pięciu laureatów

Proponowane

Zdrowe nawyki zaczynają się w dzieciństwie. Ponad 1,8 mln dzieci uczestniczy w „Programie dla szkół”

2026-06-09

Przybędzie wody w rzekach regionu

2026-06-09

Ponad 30 mln zł dla samorządów. Powstaną drogi do pól i zbiorniki retencyjne

2026-06-09

Jałówki i byki znikały z pól w okolicach Białegostoku i Bielska Podlaskiego. Jest akt oskarżenia

2026-06-09
logo512t-2

agroradio.pl
ul. Obrońców Pokoju 2
20-030 Lublin
tel. 801 501 022 / 81 53 64 200

Redakcja portalu
redakcja@agroradio.pl

Reklama
reklama@agroradio.pl

Partnerzy

agro-bialystok
agro-rzeszow

© 2026 Wszelkie prawa zastrzeżone. Radio Lublin S.A. w likwidacji

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • LUBELSKIE
    • PODKARPACKIE
    • PODLASKIE
    • POLSKA
    • ŚWIAT
  • Na zdrowie
  • Bądź EKO!
    • Ekoradio Lublin
    • Poradnik działkowca
    • Żyj zdrowo
  • Dotacje
  • Galerie
  • Kontakt

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Radio Lublin S.A. w likwidacji.

Strona wykorzystuje cookie. Privacy and Cookie Policy.