Miłośnicy dobrej kuchni, muzyki oraz rodzinnej atmosfery w niedzielę (21.06) spotkają się w Bełżycach. Na miejscowym stadionie zaplanowano „Dzień Bełżyckich Smaków”. Impreza ma promować lokalną kuchnię i tradycje kulinarne.
Jednym z głównych punktów wydarzenia ma być pokaz kulinarny przygotowany przez Kamila Kotarskiego, który zaprezentuje pomysły na wykorzystanie regionalnych produktów i ziół w codziennej kuchni. Szczególnym w programie będzie konkurs kulinarny „Kwiaty i zioła na talerzu”, promujący kreatywne wykorzystanie naturalnych składników oraz bogactwo lokalnej tradycji kulinarnej. Dla smakoszy przygotowana zostanie strefa gastronomiczna, w której będzie można spróbować regionalnych specjałów i poznać ofertę lokalnych producentów. W programie także konkursy dla dzieci i część artystyczna.
Początek imprezy o godzinie 14.00. Patronat medialny sprawuje nad nią Radio Lublin.
RMaj / opr. ToMa














